DM i Skoleskak 2008
D - Tabel
Sted Abildgaardskolen Start date 29-11-2008
By Odense Slut dato 30-11-2008
kreds Denmark Runde system Swiss
Organisation Dansk Skoleskak Turneringsleder

  Tabel 1 2 3 4 5 6 7 8
1 Tobias Juul Madsen 8h1 13s1 25h1 2s½ 9h1 7s1 4h½ 3h1
2 Mads−Holger Jacobsen 18s1 27h1 19s1 1h½ 3s½ 5h1 11s1 4h1
3 Jonathan Bräuner 36s1 20h1 10h1 6s1 2h½ 4s½ 21h1 1s0
4 Simon Kirk Grundmann 33s1 24h1 27s1 16h1 11s1 3h½ 1s½ 2s0
5 Nicolaj Lausten 13h½ 26s0 12h1 25s1 6h1 2s0 28h1 11h1
6 Farzam Firooznia 34h1 9s1 11s½ 3h0 5s0 18h1 16h1 13s1
7 Thomas Fyhn 11s0 32h1 22s1 10h1 21s1 1h0 23s1 8s½
8 Malte Hallgren Petersen 1s0 36h1 15s0 27h1 19h1 26s1 17s1 7h½
9 Rasmus Thøgersen 30s1 6h0 14h1 23s1 1s0 17h0 26h1 21s1
10 Mikkel Kofoed Pedersen 26h1 23h1 3s0 7s0 14h0 35s1 20h1 17h1
11 Magnus Gøtsche Aagaard 7h1 21s1 6h½ 19s1 4h0 13s1 2h0 5s0
12 Mathias Volstrup Nielsen 27s0 18h½ 5s0 24h1 25h1 16s0 30h1 23s1
13 Jens Albert Ramsdal 5s½ 1h0 35s1 33h1 16s1 11h0 14s1 6h0
14 Jeppe Rydell−Rasmussen 31s0 34h1 9s0 32h1 10s1 23h½ 13h0 15s1
15 Sune N Kristensen 17s0 30h1 8h1 18s0 23h0 29s1 22h1 14h0
16 Simon Seirup 25h½ 29s1 17h1 4s0 13h0 12h1 6s0 18h½
17 Mads Vind 15h1 19h0 16s0 31s1 20h1 9s1 8h0 10s0
18 Thea Nicolajsen 2h0 12s½ 24s1 15h1 26h0 6s0 27h1 16s½
19 Andreas Vahl−Møller 29h1 17s1 2h0 11h0 8s0 20s0 24h1 28s1
20 Mounir Tabouda 28h1 3s0 26h1 21s0 17s0 19h1 10s0 29h1
21 Christian Jepsen 32s1 11h0 33s1 20h1 7h0 22s1 3s0 9h0
22 Monika Haubro 23s0 28s1 7h0 30s1 33h1 21h0 15s0 26s1
23 Enrico Salvatucci 22h1 10s0 31h1 9h0 15s1 14s½ 7h0 12h0
24 Jeppe Møller 35h½ 4s0 18h0 12s0 31h1 25s1 19s0 34h1
25 Mads Hansen 16s½ 31h1 1s0 5h0 12s0 24h0 35s1 36h1
26 Ninna Poulsen 10s0 5h1 20s0 29h1 18s1 8h0 9s0 22h0
27 Ellen Kakulidis 12h1 2s0 4h0 8s0 29s0 34h1 18s0 31h1
28 Falah Osman 20s0 22h0 32s0 35h1 34h1 30s1 5s0 19h0
29 Markus Jørgensen 19s0 16h0 36s1 26s0 27h1 15h0 32s1 20s0
30 Jonas Hansen 9h0 15s0 34s1 22h0 32s1 28h0 12s0 35h1
31 Philip Hovgaard Lassen 14h1 25s0 23s0 17h0 24s0 32h0 36s1 27s0
32 Mathias Boysen 21h0 7s0 28h1 14s0 30h0 31s1 29h0 33s0
33 Lasse Jensen 4h0 35s1 21h0 13s0 22s0 36h0 34s0 32h1
34 Nicolai Jørgensen 6s0 14s0 30h0 36h1 28s0 27s0 33h1 24s0
35 Oliver Larsen 24s½ 33h0 13h0 28s0 36s1 10h0 25h0 30s0
36 Sebastian Larsen 3h0 8s0 29h0 34s0 35h0 33s1 31h0 25s0
Generated by Sevilla (C) JBF Software