DM 2004 - gruppe B

Tilbage

Gruppe : Gruppe B

Nr.
Navn
Skole
1 2 3 4 5 6 7 8 Point Korr. Plac.
1 Bjarke Carstens Tjele Efterskole 20    0 30 5½    1 8 101    0 15  0 7 281   25½/ 28  / 30  23
2 Christian Steen Larsen Giersings Realskole  1 1 30    0 29  0 7 51   28½   11½   360   23½/ 26  / 28½ 26
3 Knud R. Jespersen Ribe Skakklubs Skoleskak 41    1 2 60    1 30  0 13 24½   351    0 21 33½/ 37  / 40  12
4 Jens Olaf S. Fogh Mårslet Skoleskak  0 3 51   111   171    1 24  0 6 330   121   29½/ 33  / 35½ 9
5 Morten Thor Rasmussen Kirkebakkeskolen 60    0 4  ½ 1 91    0 2 80    1 25  1 11 25½/ 28  / 30  22
6 Jakob Vang Glud Hinnerup Skoleskak  1 5 101    1 3 210    1 18 41   13½   331   33  / 36½/ 38½ 2
7 Sune Kovshøj Vejgaard Østre Skole 8½    1 35  0 34 21   170    0 20 11    1 27 26½/ 30  / 33  15
8 Sune Jakobsen Brydebjergskolen  ½ 7 290    0 33 10    1 36  1 5 281   231   24  / 27  / 29½ 16
9 Simon Skovgaard Roskilde Amt: Enk. Medl. 100   110    0 16  0 5 191    0 36  1 14 250   18½/ 20½/ 21  33
10 Ashok Anandaratna Parkskolen  1 9  0 6 300   120    0 1 140    1 19 160   25  / 27  / 27½ 32
11 Marie Høj Lauridsen Nørre Aaby Kommuneskole 120    1 9  0 4 141    0 26 220    ½ 2 50   24  / 27  / 29  29
12 Sofus Christensen Hillerød Juniorskak  1 11 130   150    1 10 221   261    0 34  0 4 29  / 31½/ 33½ 17
13 Nikolaj Mikkelsen Skovlunde Skakklubs Juniorskak 141    1 12 18½    ½ 34 31    1 21  ½ 6 30½   34  / 38  / 41  3
14 Ritchi Jacobsen Rønne Privatskole  0 13 161   170    0 11  0 27  1 10 90   191   21½/ 23½/ 24  28
15 Claes Scherwin Frederiksborg Amt: Enkeltmedle 161    0 18  1 12  0 24 35½   11    0 20 221   27  / 30½/ 33  14
16 Christian Knudstorp Roskilde Amt: Enk. Medl.  0 15  0 14 91    0 28 250   19½   360    1 10 19  / 21  / 21½ 31
17 Teng He N. Zahles Gymnasieskole 180   191    1 14  0 4  1 7  ½ 35 291   20½   28  / 31  / 31½ 10
18 Michael Nguyen Nørrevangskolen  1 17 151    ½ 13 291   60    1 33 211   341   33½/ 38  / 41½ 1
19 Klaus Maagesø Brydebjergskolen 200    0 17 230    0 36  0 9  ½ 16 100    0 14 22½/ 24½/ 26½ 34
20 Flemming Kamstrup Parkskolen  1 19 210    1 26 35½    0 30 71   151    ½ 17 30½/ 34  / 34½ 8
21 Benjamin Skjoldan Skovlunde Skakklubs Juniorskak 221    1 20 241    1 6 341   130    0 18 31   33½/ 38  / 41½ 4
22 Anders Knudsen Tjele Efterskole  0 21 231   281   330    0 12  1 11 27½    0 15 26  / 28½/ 31  21
23 Peter Bøgh Larsen Kirkebakkeskolen 240    0 22  1 19 251    1 28 290    0 26  0 8 24  / 26½/ 27  25
24 Thomas Astrup Jensen Tjele Efterskole  1 23 261    0 21 151   40    ½ 3  0 30  1 29 30½/ 34  / 37  13
25 Tobias Lindgaard Bramming Juniorskak 260    0 28 361    0 23  1 16 270   50    1 9 21½/ 24  / 26  27
26 Samuel Stougaard Tjele Efterskole  1 25  0 24 200   271   111    0 12 231    1 35 23½/ 26½/ 29  11
27 Christian B. Møller Kjellerup Skoleskak 281    0 34 350    0 26 141    1 25  ½ 22 70   24½/ 27½/ 30  24
28 Daniel Jakobsson Ringsted Skakklubs juniorafdel  0 27 251    0 22 161   230    ½ 2  0 8  0 1 21  / 24  / 26½ 30
29 Sissel Kærgaard Vestsjælland: Enk.Medl. 30½    1 8 21    0 18  0 33  1 23  0 17 240   31  / 34  / 37  19
30 Rasmus Lund Petersen Gråsten Skakklubs Juniorskak  ½ 29 11    1 10 30   201    ½ 34 241    ½ 13 28½/ 32  / 34  5
31 Miriam Olsen Skovlunde Skakklubs Juniorskak 320    0 32 320    0 32 320    0 32 320    0 32 0  / 0  / 0  35
32 Magnus Skude Rønne Privatskole  0 31 310    0 31 310    0 31 310    0 31 310   0  / 0  / 0  36
33 Alexander Rosenkilde Taastrup Skakforenings Juniors 340    1 36 81    1 22 291   180    1 4  0 6 31½/ 35  / 38½ 7
34 Kevin Leutenberger Tjele Efterskole  1 33 271   71   13½    0 21 30½   121    0 18 33½/ 37½/ 41  6
35 Alvin Moustgaard Skovlunde Skakklubs Juniorskak 361   70    1 27  ½ 20  ½ 15 17½    0 3 260   28½/ 32½/ 36  20
36 Steffen Pedersen Jetsmark Centralskole  0 35 330    0 25 191   80   91    1 16  1 2 21½/ 23½/ 24  18


 

Til toppen