DM 2004 - gruppe E

Tilbage

Gruppe : Gruppe E

Nr.
Navn
Skole
1 2 3 4 5 6 7 8 Point Korr. Plac.
1 Peter Jordt Tønder Skakklubs Skoleskak 21    1 4 60    1 28 130    0 23 400    1 47 28  / 31½/ 34½ 23
2 Emil Næsager poulsen Åby Skole  0 1  0 28 331   441   31   450    1 36  0 14 25½/ 28½/ 31½ 28
3 Line S. Zobbe Parkskolen 40   50    1 7 121    0 2 371    1 33  0 35 26½/ 28½/ 29½ 25
4 Sebastian Ryholl Nørre Aaby Realskole  1 3 10    1 27 460    1 36  ½ 39 90   50½   26  / 29  / 31½ 26
5 Jørgen Clausen Gråsten Skakklubs Juniorskak 60    1 3 101    ½ 50 271    1 28  1 30  0 43 30  / 33½/ 36  7
6 Kristian Seegert Skakcentret Læssøesgade  1 5 81    1 1 91   22½   43½    1 46 240   35  / 39  / 41½ 4
7 Jens Phillip Pedersen Lærkeskolen 80    0 10 30    0 33  1 31 410   190    0 21 20  / 22  / 24  50
8 Daniel Van N. Zahles Gymnasieskole  1 7  0 6 280   270    ½ 33 110    1 41  0 49 21½/ 23½/ 24½ 44
9 Simon Sørensen Kirkebakkeskolen 101   111    1 13  0 6  0 43 240    1 4 40½   33  / 37  / 39  18
10 Simon Stryhn Nordbyskoleskak  0 9 71    0 5 171   351    1 47  0 16  0 29 30  / 33  / 34  22
11 Rasmus Nissen Skoleskakkl. Springeren 121    0 9 160    0 24 320    1 8 380    0 19 29  / 31½/ 33½ 45
12 Micheal Paulsen Hillerød Juniorskak  0 11 140   151    0 3 251    1 48  1 17 281   22½/ 24½/ 26  15
13 Paw Petersen Forlev Friskole 141    1 16 90   181    1 1  0 22 26½    ½ 45 33  / 37  / 41  10
14 Svetoslav Korolev Taastrup Skakforenings Juniors  0 13  1 12 171   300   491    0 16 471   21   29  / 32½/ 35½ 14
15 Regina Gugerel Parkskolen 160   170    0 12 191    0 48  ½ 25 211   371   21½/ 23½/ 25  35
16 Nicolas Poulsen Mårslet Skoleskak  1 15 130    1 11  0 26 421   141   101    1 30 28½/ 32  / 34  5
17 Pernille Simonsen Parkskolen 180    1 15  0 14  0 10 381   441   120    1 33 25½/ 29  / 32  27
18 Rune Foss Madsen Skovboskolen Skoleskak  1 17 201   220    0 13 240   360    1 27  1 32 28  / 30½/ 33  24
19 Mikel Dalby Christensen Caissa 200   210    0 25  0 15 410    0 31  1 7 111   16½/ 18  / 19  48
20 Jonas Søndergaard Jetsmark Centralskole  1 19  0 18 260   321   470   350    ½ 49 440   24½/ 27½/ 29½ 43
21 Sebastian Aaris Petersen Møllehøjskolen 220    1 19 300   350    0 44  0 38  0 15 71   27½/ 29½/ 30½ 46
22 Michael Erik Vesterli Øbro Skakklubs Skoleskak  1 21 261    1 18 291    ½ 6 131   430    1 46 33½/ 37½/ 39½ 2
23 Klemens Gyldendorf Næstved Skakklub Juniorskak 24½    1 50  1 46  ½ 43  0 29 11   34½    0 26 34½/ 38½/ 42½ 17
24 Steffen Petersen Forlev Friskole  ½ 23 270   311   111    1 18  1 9 291    1 6 27½/ 30  / 32  3
25 Benjamin Ø. Højgaard Åvangsskolen 260    0 30 191   370    0 12 15½   310    0 41 25½/ 27½/ 29½ 49
26 Andreas Jakobsen Nørre Aaby Kommuneskole  1 25  0 22  1 20 161   341   300    ½ 13 231   32½/ 35  / 36½ 6
27 Christian Ørnstrup Sct. Severin Skolen 28½    1 24 40    1 8  0 5  0 50 180   380   28  / 31½/ 34  41
28 Emil Willy Larsen Forlev Friskole  ½ 27 21    1 8 10   501   50    0 45  0 12 28  / 30½/ 33  31
29 Mikkel Thorsing Rummelhoff Stenstrup Skole 301    1 32  1 36  0 22 231   460    0 24 101   31½/ 34½/ 37½ 12
30 Martin Haubro Tårnet/Ballerups Skakklubs Jun  0 29 251    1 21  1 14 391    1 26 50   160   31½/ 33½/ 35  13
31 Jacob Lindberg Brundlundskolen 320   33½    0 24  0 45 70   191    1 25  1 48 22½/ 24  / 25  34
32 Andy Sode Anker Åvangsskolen  1 31 290   340    0 20  1 11 330    1 37 180   23½/ 25½/ 27½ 39
33 Mads Søndergaard Hansen Rosengådskolen 340    ½ 31  0 2 71   8½    1 32 30   170   24  / 26½/ 27½ 38
34 Benjamin B. Nielsen Kjellerup Skoleskak  1 33 360    1 32 421    0 26  1 40  ½ 23 391   26  / 29  / 32  8
35 Oliver Smidt Amager Skakforenings Juniorska 360   371   390    1 21  0 10  1 20  1 42 31   22  / 24  / 26  16
36 Casper Christensen Borup Skole  1 35  1 34 290   400   40    1 18 20    0 42 28  / 32  / 36  36
37 Nikolaj Bertelsen Stenstrup Skole 380    0 35 411    1 25 450    0 3 320    0 15 25  / 28  / 29½ 47
38 Christoffer Højrup Ribe Amts Enkeltmedlemmer  1 37 400   420   470    0 17 211    1 11  1 27 20  / 22  / 24  30
39 Philip Holmbech Giersings Realskole 400   411    1 35  1 49  0 30 4½   501    0 34 28  / 31½/ 34½ 20
40 Andreas Wøhlk Roslev Skole  1 39  1 38 430    1 36 460   340    1 1  ½ 9 30½/ 34½/ 37½ 19
41 Christian Boller Giersings Realskole 420    0 39  0 37 480    1 19  1 7 80   251   17½/ 19  / 20  40
42 Amalie Heiring Lindestrøm Næsbjerg Skole  1 41 430    1 38  0 34  0 16 491   350   361   31  / 34  / 37  21
43 Bjørn Møller Ochsner Ellekærskolen 441    1 42  1 40 23½   91    ½ 6  1 22 51   31½/ 35½/ 39  1
44 Frederik H. Andersen Parkskolen  0 43 451   490    0 2 211    0 17 48½    1 20 26½/ 29  / 31  32
45 Patrick Christiansen Amager Skakforenings Juniorska 460    0 44 481   311    1 37  1 2 281   13½   24½/ 27  / 29  9
46 Helene Søndergaard Jetsmark Centralskole  1 45 471   230    1 4  1 40  1 29 60   220   32  / 36  / 39  11
47 Kristian K. Torbensen M.C. Holms Skole 481    0 46 500    1 38  1 20 100    0 14 10   26  / 28½/ 31  37
48 Jacob Fosvald Ålsgårde Skakklubs Juniorskak  0 47 490    0 45  1 41 151   120    ½ 44 310   24½/ 27½/ 30½ 42
49 Andreas Lyngsø Petersen Skovlunde Skakklubs Juniorskak 500    1 48  1 44 390    0 14  0 42 20½   81   23½/ 26  / 28½ 33
50 Søren Christensen Sct. Hans Skole  1 49 230    1 47 5½    0 28 271    0 39  ½ 4 25½/ 28½/ 31  29


 

Til toppen