DM 2004 - gruppe F

Tilbage

Gruppe : Gruppe F

Nr.
Navn
Skole
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Point Korr. Plac.
1 Tobias Juul Madsen Struer FriskoleSkak 20    1 13  1 33 190   180    0 12  1 4  0 26 241   30  / 32  / 33  22
2 Emil Toudal Åvangsskolen  1 1 40    0 14 80   210   30    0 24  0 10  0 34 26½/ 29  / 31  34
3 Cathrine S. Andersen Jetsmark Centralskole 40    0 14 70   100    1 24  1 2 340    0 28  1 30 24½/ 26½/ 27½ 30
4 Marcus Jørgensen Nordbyskoleskak  1 3  1 2 50   140    0 11  0 16 10   240   100   34  / 36½/ 37½ 33
5 Jeppe Rydell-Rasmussen Søndergård Skole 61    1 8  1 4 151   231   291    1 9 111    1 16 40½/ 45  / 47  1
6 Marius Nybo Parkskolen  0 5 71   11½    1 27  1 19 320    1 14 150   200   44  / 47½/ 51  16
7 Duy Duc Huynh B-Ørnereden Skoleskakklub 80    0 6  1 3 160   301    1 28  1 31 141    0 32 31½/ 34½/ 37  13
8 Jeppe Møller Næsbjerg Skole  1 7 50   120    1 2  1 27  ½ 20 190   25½   181   39½/ 43  / 44  10
9 Magnus Aagaard Båring Skole 101    1 12 150   201    1 25  1 14 50    1 16 29½   44  / 48  / 51½ 3
10 Jeppe Kofod Hansen Østermarie Skole  0 9 110   160    1 3  ½ 34 33½   300   21    1 4 30  / 32  / 33  23
11 Farzam Firooznia Kirstine Seligmanns Skole 120    1 10  ½ 6 131   41   251    1 32  0 5  0 15 42  / 45½/ 47½ 7
12 Monika Haubro Tårnet/Ballerups Skakklubs Jun  1 11 90    1 8  0 32 200   11    1 17  1 19 231   38½/ 43  / 47  6
13 Theis Guldager Jørgensen Giersings Realskole 14½   10    1 31  0 11 220    1 21 26½    0 33 28½   30½/ 34  / 37½ 26
14 Steffen Van N. Zahles Gymnasieskole  ½ 13 31   21    1 4  0 29 90   60    0 7 170   33½/ 35½/ 36½ 24
15 Søren Næsager Poulsen Åby Skole 161    1 18  1 9  0 5 321   231   291    1 6 111   42½/ 47  / 51½ 2
16 Tobias Holm Tønder Skakklubs Skoleskak  0 15 170    1 10  1 7 311   41    1 18 90   50   42  / 46  / 48  9
17 Mathias Volstrup Nielsen Stenstrup Skole 180    1 16 190    1 33  1 28 220   120   311    1 14 33½/ 37  / 40½ 12
18 Simon Seirup Tornved Junior Afd.  1 17 150   211   250    1 1  1 19 160   22½    0 8 37½/ 41½/ 45  17
19 Anders Brandt Sjørslev Skole 200    1 22  1 17  1 1 60   180    1 8 120   331   35½/ 39½/ 43½ 11
20 Malte Hallgren Petersen Allerød Juniorskak  1 19 211   230    0 9  1 12 8½   251    0 29  1 6 37½/ 42  / 45½ 8
21 Peter Andersen Storstrøms Amtskommune 221    0 20  0 18 280    1 2 130    ½ 27 301   310   29½/ 32  / 33  28
22 Jacky Hoang Giersings Realskole  0 21 190   241   301    1 13  1 17 230    ½ 18 26½   30½/ 33  / 35½ 14
23 Daniel Højbjerg Grau Andersen Kirkebakkeskolen 241   251    1 20 29½    0 5  0 15  1 22 320    0 12 45½/ 50  / 52½ 15
24 Tobias Andersen Skovboskolen Skoleskak  0 23 260    0 22 340   30    ½ 30 21    1 4  0 1 27  / 29  / 30  32
25 Frederik Robin Christensen Giersings Realskole 261    0 23 281    1 18 90    0 11  0 20  ½ 8 271   36  / 39½/ 43  18
26 Emma Christensen Borup Skole  0 25  1 24 270   310   33½    1 34  ½ 13 11    ½ 22 28½/ 32  / 34½ 19
27 Thomas S. Simonsen Parkskolen 280    1 30  1 26 60   80    0 31 21½    1 34  0 25 29½/ 33  / 35½ 27
28 Kristian Hollænder Bramming Juniorskak  1 27 290    0 25  1 21 170   70   330   31    ½ 13 31½/ 35  / 38  25
29 Asbjørn Juul Petersen Mårslet Skoleskak 301    1 28 321    ½ 23 141    0 5  0 15 201    ½ 9 43  / 46½/ 49  4
30 Mikkel Kofoed Pedersen Allerød Juniorskak  0 29 270   341    0 22  0 7 24½    1 10  0 21 30   30½/ 33½/ 36  31
31 Rasmus Dahlgaard Brundlundskolen 320    1 34 130    1 26  0 16 271   70    0 17  1 21 32½/ 36  / 39½ 20
32 Simone Petersen Forlev Friskole  1 31 331    0 29 121    0 15  1 6 110    1 23 71   39½/ 43½/ 47½ 5
33 Daniel Thomsen Parkskolen 341    0 32 10   170    ½ 26  ½ 10  1 28 131    0 19 32  / 35½/ 39  21
34 Morten Futtrup Kristensen Roslev Skole  0 33 310    0 30  1 24 10½   260    1 3 270   21   25½/ 28  / 29  29


 

Til toppen