DM 2004 - gruppe B

Tilbage


Stillingen i gruppe B:

1. Michael Nguyen, Nørrevangskolen, Århus Amtskommune 6.5 33.5/ 38.0/ 41.5
2. Jakob Vang Glud, Hinnerup Skoleskak, Århus Amtskommune 6.5 33.0/ 36.5/ 38.5
3. Nikolaj Mikkelsen, Skovlunde Skakklubs Juniorskak 6.0 34.0/ 38.0/ 41.0
4. Benjamin Skjoldan, Skovlunde Skakklubs Juniorskak 6.0 33.5/ 38.0/ 41.5
5. Rasmus Lund Petersen, Gråsten Skakklubs Juniorskak 5.5 28.5/ 32.0/ 34.0
6. Kevin Leutenberger, Tjele Efterskole, Viborg Amtskommune 5.0 33.5/ 37.5/ 41.0
7. Alexander Rosenkilde, Taastrup Skakforenings Juniors 5.0 31.5/ 35.0/ 38.5
8. Flemming Kamstrup, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 5.0 30.5/ 34.0/ 34.5
9. Jens Olaf S. Fogh, Mårslet Skoleskak, Århus Amtskommune 5.0 29.5/ 33.0/ 35.5
10. Teng He, N. Zahles Gymnasieskole 5.0 28.0/ 31.0/ 31.5
11. Samuel Stougaard, Tjele Efterskole, Viborg Amtskommune 5.0 23.5/ 26.5/ 29.0
12. Knud R. Jespersen, Ribe Skakklubs Skoleskak, Ribe Amtskommune 4.5 33.5/ 37.0/ 40.0
13. Thomas Astrup Jensen, Tjele Efterskole, Viborg Amtskommune 4.5 30.5/ 34.0/ 37.0
14. Claes Scherwin, Frederiksborg Amt: Enkeltmedle 4.5 27.0/ 30.5/ 33.0
15. Sune Kovshøj, Vejgaard Østre Skole, Nordjyllands Amtskommune 4.5 26.5/ 30.0/ 33.0
16. Sune Jakobsen, Brydebjergskolen, Storstrøms Amtskommune 4.5 24.0/ 27.0/ 29.5
17. Sofus Christensen, Hillerød Juniorskak 4.0 29.0/ 31.5/ 33.5
18. Steffen Pedersen, Jetsmark Centralskole 4.0 21.5/ 23.5/ 24.0
19. Sissel Kærgaard, Vestsjælland: Enk.Medl. 3.5 31.0/ 34.0/ 37.0
20. Alvin Moustgaard, Skovlunde Skakklubs Juniorskak 3.5 28.5/ 32.5/ 36.0
21. Anders Knudsen, Tjele Efterskole, Viborg Amtskommune 3.5 26.0/ 28.5/ 31.0
22. Morten Thor Rasmussen, Kirkebakkeskolen, Vejle Amtskommune 3.5 * 25.5/ 28.0/ 30.0
23. Bjarke Carstens, Tjele Efterskole, Viborg Amtskommune 3.5 * 25.5/ 28.0/ 30.0
24. Christian B. Møller, Kjellerup Skoleskak, Viborg Amtskommune 3.5 24.5/ 27.5/ 30.0
25. Peter Bøgh Larsen, Kirkebakkeskolen, Vejle Amtskommune 3.0 24.0/ 26.5/ 27.0
26. Christian Steen Larsen, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 3.0 23.5/ 26.0/ 28.5
27. Tobias Lindgaard, Bramming Juniorskak, Ribe Amtskommune 3.0 21.5/ 24.0/ 26.0
28. Ritchi Jacobsen, Rønne Privatskole, Bornholms Amt 3.0 21.5/ 23.5/ 24.0
29. Marie Høj Lauridsen, Nørre Aaby Kommuneskole, Fyns Amtskommune 2.5 24.0/ 27.0/ 29.0
30. Daniel Jakobsson, Ringsted Skakklubs juniorafdel 2.5 21.0/ 24.0/ 26.5
31. Christian Knudstorp, Roskilde Amt: Enk. Medl. 2.5 19.0/ 21.0/ 21.5
32. Ashok Anandaratna, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 2.0 25.0/ 27.0/ 27.5
33. Simon Skovgaard, Roskilde Amt: Enk. Medl. 2.0 18.5/ 20.5/ 21.0
34. Klaus Maagesø, Brydebjergskolen, Storstrøms Amtskommune 0.5 22.5/ 24.5/ 26.5
35. Miriam Olsen, Skovlunde Skakklubs Juniorskak, Københavns Amt 0.0 -
36. Magnus Skude, Rønne Privatskole, Bornholms Amt 0.0 -

Til toppen