DM 2004 - gruppe C

Tilbage


Stillingen i gruppe C:


1. Frederik Oest Møller, Skovlunde Skakklubs Juniorskak 6.0 34.0/ 38.5/ 43.0
2. Alexei Cherstiouk Hansen, Taastrup Skakforenings Juniors 6.0 33.0/ 36.5/ 39.5
3. Morten Storg†rd, Herning Skoleskak, Ringkøbing Amtskommune 6.0 32.5/ 37.0/ 41.0
4. Peter Skovgaard, Skovlunde Skakklubs Juniorskak 6.0 32.5/ 36.5/ 37.5
5. Peter Grove, Mårslet Skoleskak, Århus Amtskommune 5.5 32.5/ 36.5/ 37.5
6. Søren Rohmann-Sønderby, Skovlunde Skakklubs Juniorskak 5.5 30.0/ 33.5/ 36.5
7. Martin Hansen, Storstrøms Amt: Enk. Medl. 5.5 30.0/ 32.5/ 35.0
8. Jacob Brorsen, N. Zahles Gymnasieskole 5.0 30.5/ 34.5/ 37.0
9. Jakob Risager, Skakcentret Læssøesgade, Århus Amtskommune 5.0 29.5/ 32.5/ 34.5
10. Casper Rouchmann, Giersing Realskole, Fyns Amt (FY) 5.0 28.5/ 32.0/ 35.0
11. Jacob Buur, Fyn: Enk. Medl., Fyns Amtskommune 5.0 28.0/ 30.5/ 31.5
12. Johnni A. Marcussen, Erritsø Skoleskak, Vejle Amtskommune 5.0 26.5/ 29.0/ 30.5
13. Asbjørn Korsholm, Skakcentret Læssøesgade, Århus Amtskommune 4.5 33.5/ 38.0/ 39.5
14. Thor Hammershøj, Skive Skakklubs Ungdomsafdelin 4.5 30.5/ 34.0/ 37.0
15. Anders Glibstrup, Skive Skakklubs Ungdomsafdelin 4.5 27.0/ 30.5/ 33.0
16. Mikkel Vinter Motzkus, Haderslev Realskole 4.5 26.5/ 29.5/ 32.0
17. Jens Rosenlund-Knudsen, Stenstrup Skole, Fyns Amtskommune 4.5 23.5/ 26.5/ 29.0
18. Anders Storkehave, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 4.0 30.5/ 34.5/ 38.0
19. Alex Chun Ming Fong, N. Zahles Gymnasieskole 4.0 28.5/ 32.0/ 34.5
20. Casper Hallager, Jetsmark Centralskole 4.0 27.5/ 31.0/ 33.0
21. ârn Agustsson, Aalborg Skakfor. Juniorskak 4.0 27.0/ 29.5/ 31.5
22. Mads Kring, M†rslet Skoleskak, Århus Amtskommune 4.0 26.0/ 29.5/ 32.5
23. Julie Wael, Nordbyskoleskak, Storstrøms Amtskommune 4.0 23.0/ 25.0/ 27.0
24. Jacob Lykke Barnewitz, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 3.5 28.0/ 31.5/ 34.5
25. Valdemar Jørgensen, Ringsted Skakklubs juniorafdel 3.5 24.5/ 28.0/ 30.5
26. Niels Peter L. Gade, Haderslev Realskole 3.5 24.5/ 27.5/ 30.0
27. Kian Bjødstrup, Åvangsskolen, Bornholms Amt 3.5 23.5/ 25.5/ 27.0
28. Andreas Larsen, Jetsmark Centralskole 3.0 27.0/ 29.5/ 32.0
29. Henrik Jensen, Skovboskolen Skoleskak, Roskilde Amtskommune 3.0 21.0/ 22.5/ 23.5
30. Nadeena Olsen, Ålsg†rde Skakklubs Juniorskak 3.0 20.0/ 21.5/ 22.5
31. Anders Stokbæk, Esbjerg Skakskole, Ribe Amtskommune 3.0 18.0/ 19.5/ 20.5
32. Thomas R. Hansen, Skoleskakkl. Springeren, Vejle Amtskommune 2.5 26.0/ 28.5/ 30.5
33. Jonas Friis Bach, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 2.5 24.5/ 27.0/ 29.5
34. Morten Kjær, Vestsjælland: Enk.Medl. 2.5 22.5/ 24.5/ 26.5
35. Hanus Dimon, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 2.0 21.5/ 24.0/ 25.0
36. Maja Bendixen, Esbjerg Skakskole, Ribe Amtskommune 2.0 20.5/ 23.0/ 24.5
37. Bjarke Larsen, Frederiksborg Amt: Enkeltmedle 1.5 22.0/ 24.0/ 25.0
38. Andreas Krogsbøll, Bornholms Amt, Bornholms Amt 1.0 25.5/ 27.5/ 29.0


 

Til toppen