DM 2004 - gruppe D

Tilbage


Stillingen i gruppe D:


1. Jakob Glibstrup, Skive Skakklubs Ungdomsafdelin 7.5 34.0/ 38.5/ 43.0
2. Kasper Aagaard, Hornslet Skole, Århus Amtskommune 7.0 35.0/ 38.5/ 41.5
3. Lasse Dinesen, Borup Skole, Roskilde Amtskommune 6.5 34.0/ 38.0/ 41.5
4. Kristian Nymann Jacobsen, Morten Brørup Skolen 6.0 27.0/ 30.0/ 33.0
5. Tobias Valentin Rostgaard, Højby Skole, Fyns Amtskommune 5.5 33.5/ 37.5/ 41.5
6. Michael Hunderup, Sct. Severin Skolen 5.5 30.5/ 34.0/ 34.5
7. Lasse Simone Nielsen, Jetsmark Centralskole 5.0 36.5/ 40.5/ 44.0
8. Bjarke Gregor, Ringsted Skakklubs juniorafdel 5.0 30.5/ 34.0/ 37.5
9. Dara Seukân Aldag, Kbh. + Frederiksberg Kommuner 5.0 30.0/ 33.5/ 36.5
10. Alexander Pulli, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 5.0 26.0/ 29.0/ 32.0
11. Nichlaes Harder, Morten Brørup Skolen, Århus Amtskommune 5.0 23.0/ 26.0/ 26.5
12. Simon Krabbe, Ringkøbing Amt: Enk. Medl. 4.5 33.5/ 36.5/ 39.5
13. Nicolai Kvist Brondt Pedersen, Lyngby-Virum Skakklubs Juniors 4.5 31.0/ 34.5/ 36.5
14. Rasmus Kvist, Struer FriskoleSkak, Ringkøbing Amtskommune 4.5 29.0/ 32.5/ 35.5
15. Sebastian Matz Nielsen, Skakcentret Læssøesgade 4.5 28.5/ 31.5/ 32.0
16. Mads Jensen, Bobjergskolen, Vestsjællands Amtskommune 4.5 25.5/ 28.5/ 31.5
17. Christoffer Boisen, Struer FriskoleSkak 4.0 28.0/ 31.5/ 34.5
18. Jonas Nielsen, Vestre Skole Viborg, Viborg Amtskommune 4.0 * 28.0/ 31.0/ 34.0
19. Martin Fjeldhøj, Rødby Skole Skak, Storstrøms Amtskommune 4.0 * 28.0/ 31.0/ 34.0
20. Søren Glensholm, Sct. Severin Skolen 4.0 27.0/ 30.5/ 33.5
21. Kristoffer Joansarson, Espergærde Juniorskak 4.0 26.5/ 29.5/ 31.5
22. Alexander Hjorth, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 4.0 25.5/ 28.5/ 30.5
23. Morten Gru, Skovlunde Skakklubs Juniorskak, Københavns Amt 4.0 24.5/ 27.5/ 28.0
24. Mikkel Bilgrav Madsen, Frederiksberg Skoleskak 3.5 30.0/ 33.5/ 35.5
25. Christoffer Elleg†rd Christens, Tornved Junior Afd. 3.5 28.5/ 32.0/ 35.0
26. Mikkel Selmer Nielsen, Kirkebakkeskolen, Vejle Amtskommune 3.5 27.0/ 29.0/ 29.5
27. Emil Deleuran, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 3.5 25.0/ 28.5/ 31.5
28. Sune Kwon Keller Larsen, Nordagerskolen, Fyns Amtskommune 3.5 24.5/ 26.5/ 28.5
29. Mikkel Wilki Hasbo, Næstved Skakklub Juniorskak 3.0 29.0/ 32.0/ 34.0
30. Mikkel H. Frandsen, Jetsmark Centralskole 3.0 25.5/ 27.5/ 28.0
31. Nicolai Siim Larsen, Espergærde Juniorskak 3.0 25.0/ 25.5/ 26.0
32. Stefan Kikkenborg, Esbjerg Skakskole, Ribe Amtskommune 3.0 23.0/ 26.0/ 28.0
33. Oliver Busch Marinussen, Stenstrup Skole, Fyns Amtskommune 3.0 22.5/ 25.5/ 26.0
34. Magnus Høg Meiling, Stenstrup Skole, Fyns Amt (FY) 3.0 22.5/ 24.5/ 26.5
35. Philip Ingemansen, Åvangsskolen, Bornholms Amt 3.0 18.5/ 19.0/ 19.5
36. Troels Skov Pedersen, Bramming Juniorskak, Ribe Amtskommune 3.0 18.0/ 18.5/ 19.0
37. Lasse Ingeman Andersen, Kjellerup Skoleskak 2.0 21.0/ 24.0/ 27.0
38. Anthon Aagesen, Borgeskovskolen, Fyns Amtskommune 2.0 20.5/ 23.5/ 24.0
39. Christian Miltersen Sørensen, Kirkebakkeskolen 0.5 24.0/ 27.0/ 27.5
40. Andreas Larsen, Østermarie Skole, Bornholms Amt 0.5 19.5/ 21.5/ 22.0



 

Til toppen