DM 2004 - gruppe E

Tilbage


Stillingen i gruppe E:


1. Bjørn Møller Ochsner, Ellekærskolen, Århus Amtskommune 7.0 31.5/ 35.5/ 39.0
2. Michael Erik Vesterli, Øbro Skakklubs Skoleskak 6.5 33.5/ 37.5/ 39.5
3. Steffen Petersen, Forlev Friskole, Vestsjællands Amtskommune 6.5 27.5/ 30.0/ 32.0
4. Kristian Seegert, Skakcentret Læssøesgade, Århus Amtskommune 6.0 35.0/ 39.0/ 41.5
5. Nicolas Poulsen, Mårslet Skoleskak, Århus Amtskommune 6.0 28.5/ 32.0/ 34.0
6. Andreas Jakobsen, Nørre Aaby Kommuneskole, Fyns Amtskommune 5.5 32.5/ 35.0/ 36.5
7. Jørgen Clausen, Gråsten Skakklubs Juniorskak 5.5 30.0/ 33.5/ 36.0
8. Benjamin B. Nielsen, Kjellerup Skoleskak, Viborg Amtskommune 5.5 26.0/ 29.0/ 32.0
9. Patrick Christiansen, Amager Skakforenings Juniorska 5.5 24.5/ 27.0/ 29.0
10. Paw Petersen, Forlev Friskole, Vestsjællands Amtskommune 5.0 33.0/ 37.0/ 41.0
11. Helene Søndergaard, Jetsmark Centralskole 5.0 32.0/ 36.0/ 39.0
12. Mikkel Thorsing Rummelhoff, Stenstrup Skole, Fyns Amtskommune 5.0 31.5/ 34.5/ 37.5
13. Martin Haubro, Tårnet/Ballerups Skakklubs Jun, Københavns Amt 5.0 31.5/ 33.5/ 35.0
14. Svetoslav Korolev, Taastrup Skakforenings Juniors 5.0 29.0/ 32.5/ 35.5
15. Micheal Paulsen, Hillerød Juniorskak 5.0 22.5/ 24.5/ 26.0
16. Oliver Smidt, Amager Skakforenings Juniorska 5.0 22.0/ 24.0/ 26.0
17. Klemens Gyldendorf, Næstved Skakklub Juniorskak 4.5 34.5/ 38.5/ 42.5
18. Simon Sørensen, Kirkebakkeskolen, Vejle Amtskommune 4.5 33.0/ 37.0/ 39.0
19. Andreas Wøhlk, Roslev Skole, Viborg Amtskommune 4.5 30.5/ 34.5/ 37.5
20. Philip Holmbech, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 4.5 28.0/ 31.5/ 34.5
21. Amalie Heiring Lindestrøm, Næsbjerg Skole, Ribe Amtskommune 4.0 31.0/ 34.0/ 37.0
22. Simon Stryhn, Nordbyskoleskak, Storstrøms Amtskommune 4.0 30.0/ 33.0/ 34.0
23. Peter Jordt, Tønder Skakklubs Skoleskak 4.0 28.0/ 31.5/ 34.5
24. Rune Foss Madsen, Skovboskolen Skoleskak, Roskilde Amtskommune 4.0 28.0/ 30.5/ 33.0
25. Line S. Zobbe, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 4.0 26.5/ 28.5/ 29.5
26. Sebastian Ryholl, Nørre Aaby Realskole, Fyns Amtskommune 4.0 26.0/ 29.0/ 31.5
27. Pernille Simonsen, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 4.0 25.5/ 29.0/ 32.0
28. Emil Næsager poulsen, Åby Skole, Århus Amtskommune 4.0 25.5/ 28.5/ 31.5
29. Søren Christensen, Sct. Hans Skole, Fyns Amt (FY) 4.0 25.5/ 28.5/ 31.0
30. Christoffer Højrup, Ribe Amts Enkeltmedlemmer 4.0 20.0/ 22.0/ 24.0
31. Emil Willy Larsen, Forlev Friskole, Vestsjællands Amtskommune 3.5 28.0/ 30.5/ 33.0
32. Frederik H. Andersen, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 3.5 26.5/ 29.0/ 31.0
33. Andreas Lyngsø Petersen, Skovlunde Skakklubs Juniorskak 3.5 23.5/ 26.0/ 28.5
34. Jacob Lindberg, Brundlundskolen, Sønderjyllands Amtskommune 3.5 22.5/ 24.0/ 25.0
35. Regina Gugerel, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 3.5 21.5/ 23.5/ 25.0
36. Casper Christensen, Borup Skole, Roskilde Amtskommune 3.0 28.0/ 32.0/ 36.0
37. Kristian K. Torbensen, M.C. Holms Skole, Viborg Amtskommune 3.0 26.0/ 28.5/ 31.0
38. Mads Søndergaard Hansen, Rosengådskolen, Fyns Amtskommune 3.0 24.0/ 26.5/ 27.5
39. Andy Sode Anker, Åvangsskolen, Bornholms Amt 3.0 23.5/ 25.5/ 27.5
40. Christian Boller, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 3.0 17.5/ 19.0/ 20.0
41. Christian Ørnstrup, Sct. Severin Skolen 2.5 28.0/ 31.5/ 34.0
42. Jacob Fosvald, Ålsgårde Skakklubs Juniorskak 2.5 24.5/ 27.5/ 30.5
43. Jonas Søndergaard, Jetsmark Centralskole 2.5 24.5/ 27.5/ 29.5
44. Daniel Van, N. Zahles Gymnasieskole 2.5 21.5/ 23.5/ 24.5
45. Rasmus Nissen, Skoleskakkl. Springeren, Vejle Amtskommune 2.0 29.0/ 31.5/ 33.5
46. Sebastian Aaris Petersen, Møllehøjskolen, Viborg Amtskommune 2.0 27.5/ 29.5/ 30.5
47. Nikolaj Bertelsen, Stenstrup Skole, Fyns Amtskommune 2.0 25.0/ 28.0/ 29.5
48. Mikel Dalby Christensen, Caissa, Vejle Amtskommune 2.0 16.5/ 18.0/ 19.0
49. Benjamin Ø. Højgaard, Åvangsskolen, Bornholms Amt 1.5 25.5/ 27.5/ 29.5
50. Jens Phillip Pedersen, Lærkeskolen, Fyns Amtskommune 1.0 20.0/ 22.0/



 

Til toppen