DM 2004 - gruppe F

Tilbage


Stillingen i gruppe F:


1. Jeppe Rydell-Rasmussen, Søndergård Skole, Københavns Amt 9.0 40.5/ 45.0/ 47.0
2. Søren Næsager Poulsen, Åby Skole, Århus Amtskommune 8.0 42.5/ 47.0/ 51.5
3. Magnus Aagaard, Båring Skole, Fyns Amtskommune 6.5 44.0/ 48.0/ 51.5
4. Asbjørn Juul Petersen, Mårslet Skoleskak, Århus Amtskommune 6.0 43.0/ 46.5/ 49.0
5. Simone Petersen, Forlev Friskole, Vestsjællands Amtskommune 6.0 39.5/ 43.5/ 47.5
6. Monika Haubro, Tårnet/Ballerups Skakklubs Jun, Københavns Amt 6.0 38.5/ 43.0/ 47.0
7. Farzam Firooznia, Kirstine Seligmanns Skole, Vejle Amtskommune 5.5 42.0/ 45.5/ 47.5
8. Malte Hallgren Petersen, Allerød Juniorskak 5.5 37.5/ 42.0/ 45.5
9. Tobias Holm, Tønder Skakklubs Skoleskak 5.0 42.0/ 46.0/ 48.0
10. Jeppe Møller, Næsbjerg Skole, Ribe Amtskommune 5.0 39.5/ 43.0/ 44.0
11. Anders Brandt, Sjørslev Skole, Viborg Amtskommune 5.0 35.5/ 39.5/ 43.5
12. Mathias Volstrup Nielsen, Stenstrup Skole, Fyns Amtskommune 5.0 33.5/ 37.0/ 40.5
13. Duy Duc Huynh, B-Ørnereden Skoleskakklub 5.0 31.5/ 34.5/ 37.0
14. Jacky Hoang, Giersings Realskole, Fyns Amtskommune 5.0 30.5/ 33.0/ 35.5
15. Daniel Højbjerg Grau Andersen, Kirkebakkeskolen 4.5 45.5/ 50.0/ 52.5
16. Marius Nybo, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 4.5 44.0/ 47.5/ 51.0
17. Simon Seirup, Tornved Junior Afd., Vestsjællands Amtskommune 4.5 37.5/ 41.5/ 45.0
18. Frederik Robin Christensen, Giersings Realskole 4.5 36.0/ 39.5/ 43.0
19. Emma Christensen, Borup Skole, Roskilde Amtskommune 4.5 28.5/ 32.0/ 34.5
20. Rasmus Dahlgaard, Brundlundskolen, Sønderjyllands Amtskommune 4.0 32.5/ 36.0/ 39.5
21. Daniel Thomsen, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 4.0 32.0/ 35.5/ 39.0
22. Tobias Juul Madsen, Struer FriskoleSkak 4.0 * 30.0/ 32.0/ 33.0
23. Jeppe Kofod Hansen, Østermarie Skole, Bornholms Amt 4.0 * 30.0/ 32.0/ 33.0
24. Steffen Van, N. Zahles Gymnasieskole 3.5 33.5/ 35.5/ 36.5
25. Kristian Hollænder, Bramming Juniorskak, Ribe Amtskommune 3.5 31.5/ 35.0/ 38.0
26. Theis Guldager Jørgensen, Giersings Realskole 3.5 30.5/ 34.0/ 37.5
27. Thomas S. Simonsen, Parkskolen, Ringkøbing Amtskommune 3.5 29.5/ 33.0/ 35.5
28. Peter Andersen, Storstrøms Amtskommune, Storstrøms Amtskommune 3.5 29.5/ 32.0/ 33.0
29. Morten Futtrup Kristensen, Roslev Skole, Viborg Amtskommune 3.5 25.5/ 28.0/ 29.0
30. Cathrine S. Andersen, Jetsmark Centralskole 3.0 24.5/ 26.5/ 27.5
31. Mikkel Kofoed Pedersen, Allerød Juniorskak 2.5 30.5/ 33.5/ 36.0
32. Tobias Andersen, Skovboskolen Skoleskak, Roskilde Amtskommune 2.5 27.0/ 29.0/ 30.0
33. Marcus Jørgensen, Nordbyskoleskak, Storstrøms Amtskommune 2.0 34.0/ 36.5/ 37.5
34. Emil Toudal, Åvangsskolen, Bornholms Amt 1.0 26.5/ 29.0/ 31.0

 

Til toppen